VEX IQ

VEX IQ techninės kūrybos komplektas skirtas 8 – 15 metų mokiniams komandiniam darbui

VEX detalės labai primena realias detales, kurios naudojamos technikoje ir įvairiuose inžinerijos projektuose.

VEX detalės yra tvirtos ir lengvos. VEX yra metalinių ir plastikinių detalių, kurios užtikrina patikimą inžinerinį kūrinį. Visos VEX plastikinės detalės gali būti išspausdintos 3D spausdintuvu.

VEX varikliai tikrai labai galingi. Sukurti mechanizmai ir robotai su šiais varikliais patikimai atlieka bet kokią užduotį.

VEX komplekte yra nuotolinio valdymo pultas, kurio pagalba valdomas sukonstruotas mechanizmas ar robotas. Nuotoliniu būdu valdomi VEX robotai primena jau pramonėje, moksle, medicinoje naudojamų specializuotų robotų valdymo būdą.

Komplekte yra roboto „smegenys“ – tai 12 jungčių valdiklis su LCD ekranu, kurį galima programuoti.

Vaikai inžinerijos kūrybai panaudoja VEX IQ komplekto 850 detalių, 4 variklius, 7 jutiklius.

VEX programavimui pasirenka nemokamą programą MODKIT (panašią į „Scratch“ programą) arba pasirenka nemokamą programą ROBOTC (programavimo kalba C++). Mokiniai, pradiniame lygyje išmokę VEX programuoti programavimo kalba C++, be jokių sunkumų pereina prie sudėtingesnių VEX robotų, kurie taip pat yra programuojami kaba C++.

Internete platinama labai daug VEX robotikos iliustruotos metodinės medžiagos.

VEX robotai konstruojami varžyboms. Pasiruošimas VEX robotų varžyboms sutelkia mokinius dirbti komandoje, mokytojas kartu su mokiniais sprendžia technologinius sprendimus, dalijasi patirtimi, mokiniai išmoksta taikyti programavimo žinias.

VšĮ „Švietimo tinklas“ yra oficialus VEX Robotics (JAV) atstovas Lietuvoje.